Weekend we Wiedniu dla Twojej firmy

Arrow

Wiedeń jest starym miastem o znanej i dobrej reputacji. To miasto, które budzi marzenia. Nostalgiczne marzenia. Cesarski przepych i secesja. Walc i kawiarnia. Huczne bale, luksus i romantyka. Wydaje się, że już od niepamiętnych czasów zadomowiły się tutaj urok i przytulność, muzyka i sztuka Bo Wiedeń jest starym miastem.

A jednocześnie jest nowym miastem! Traktuje ono swoją historię w sposób żywy i kreatywny. Jest to miasto o wielu obliczach i fasadach. Harmonia i kontrast. Barok i postmodernizm. Wielorakość i chęć eksperymentowania. Miasto trzymające rękę na pulsie czasu. Musicale i festiwale. Spektakle plenerowe open-air i wydarzenia teatralne. Wieczory w operze i jazzowe. Przepełnione bary. Eleganccy ludzie. Aktualny styl życia.


Program wyjazdu


Dzień 1
Przyjazd do Wiednia, powitalny drink, zakwaterowanie, przejażdżka "sentymentalną taksówka minionych lat" czyli dorożką ciągnioną przez parę koni, kolacja regionalna w typowej restauracji połączona z muzyką i tańcami.

Dzień 2
Kurs po mieście starodawnym tramwajem połączony z posiłkiem. W czasie podróży przygrywa orkiestra. Wycieczka "Third Man Tour" prowadzona jest przez dr.Brigitte Timmermann. Trasa obejmuje wszystkie główne miejsca kręcenia filmu "Trzeci Człowiek" Karola Reeda, do których należą podziemne kanały, dom 2.5 miliona szczurów oraz mieszkanie Harry`ego Lime`a.
Wizyta w "Heuriger" w typowych winiarniach na obrzeżach miasta, w których rozbrzmiewa muzyka i od dawien dawna serwowane jest młode wino własnej produkcji i typowe zakąski rodzimej kuchni.

Dzień 3
Wizyta w wiedeńskim Praterze, w którym czekają na turystów supernowoczesne maszyny, kolejka strachu, gokardy, lilipuci pociag i wiele innych atrakcji. Wieczorem wizyta we wiedeńskiej Operze.

Dzień 4
Wizyta w Hiszpańskiej Szkole Jazdy, gdzie swoje umiejętności prezentują ogiery lipicany - długo pozostaje w pamięci ich taniec na tylnych nogach. wycieczka statkiem po Dunaju, połączona z poczęstunkiem i tańcami.

Dzień 5
Powrót do kraju.


JEŚLI TO NIE JEST JESZCZE WYSTARCZAJĄCE PROPONUJEMY

  • sobotnia wizyta na pchlim targu, gdzie można zakupić dla najbliższych pamiątki (panuje tu wspaniała atmosfera i nie powinno się go pominąć w swych wędrówkach po mieście)
  • dla tych, którzy chcą mocnych wrażeń organizujemy lot balonem
  • wizyta w najsłynniejszej Wiedeńskiej Szkole Tańca
  • niedziela wizyta w Pałacu Carskim Hofburg, gdzie w czasie porannej mszy śpiewa Wiedeński Chór ChłopięcySzczegółowy program z przyjemnością przygotujemy na Państwa życzenie.

Kontakt:
turystyka@jointex.pl