Węgry szlakiem winnic

Arrow

Proponujemy niekonwencjonalną, urokliwą i sympatyczną podróż do jednego z najsłynniejszych regionów winiarskich świata. W niepowtarzalnej atmosferze zielonych winnic, wiekowych piwnic, wśród omszałych beczek i butelek wina smakować będziemy ten szlachetny trunek. Profesjonalni winiarze objaśniać będą tajemnice złożonych bukietów i smaków poszczególnych roczników. Nauczą się Państwo jak smakować wino, jak je podawać do jakich potraw najlepiej pasuje. Degustować będziemy najlepsze dania regionalnej kuchni węgierskiej. Madziarska zupa halaszle, gulasz, czy gundel palacsinta mają niepowtarzalny smak, gdy spożywa się je w typowej węgierskiej restauracji, nad brzegiem szumiącego Bodrogu.

Eger zachwyca bogactwem zabytków, urokiem wąskich uliczek i egzotycznym powiewem orientu. Nad czerwonymi dachami kamienic górują wieże kościołów różnych wyznań.

Tokaj - urocza, trochę senna miejscowość o niepowtarzalnej atmosferze.

Pogram Wyjazdu

Dzień 1
przyjazd do Eger, ojczyzny słynnej „Byczej krwi”, kolacja, nocleg

Dzień 2
śniadanie, zwiedzanie miasta, wizyta w piwnicy winnej połączona z degustacją, kolacja w typowej węgierskiej restauracji w Dolinie Pięknej Pani ze smakowaniem 5 gatunków wina i muzyką cygańską, nocleg w Eger.

Dzień 3
po śniadaniu wyjazd do miejscowości Tokaj znanej z gatunku Aszu – „króla królów win”, zwiedzanie winnicy i piwnic, degustacja, powrót do Eger, kolacja w przytulnej i eleganckiej restauracji z muzyką taneczną, nocleg.

Dzień 4
śniadanie, wyjazd do Budapesztu, w drodze wizyta na farmie - powitanie sznapsem i pogczem, pokaz koni, przejażdżka bryczkami, wizyta w stajniach, smakowity obiad z winem przy muzyce, zwiedzanie Budapesztu (Wzgórze Gellerta, Wzgórze Zamkowe z Kościołem Macieja i Basztami Rybackimi, Bazylika św. Stefana, Opera, Plac Bohaterów i Park Miejski z zamkiem Vajdahunyad, Mosty na Dunaju i Główne Bulwary), popołudniu wizyta w piwnicach winnych z degustacją i posiłkiem, wieczorem romantyczny rejs statkiem po Dunaju, nocleg w Budapeszcie

Dzień 5
po śniadaniu powrót do kraju

Dodatkowo proponujemy rozwinięcie programu o:

  • wycieczkę nad Balaton – słynny region winny
  • wizytę w kąpieliskach termalnych

Szczegółowy program z przyjemnością przygotujemy na Państwa życzenie.

Kontakt:
turystyka@jointex.pl