Arrow

Szanghajj to największe miasto w Chińskiej Republice Ludowej, położone w delcie rzeki Jangcy.

Miasto jest największym chińskim ośrodkiem gospodarczym,  finansowym i komunikacyjnym, a także trzecim co do wielkości ( po Rotterdamie i Singapurze) portem morskim na  świecie.

1 Dzień  Zbiórka na lotnisku im.Fryderyka Chopina  w Warszawie na dwie godziny  przed planowanym odlotem. Wylot z Warszawy do  Szanghaju.

 2 Dzień   Przylot do Szanghaju. Po przylocie bagaże zostaną przewiezione przez autokar, a Państwo udacie się naprzejażdzkę słynnym pociągiem Maglev , jedyną  na  świecie  koleją   magnetyczą  zastosowaną w komunikacji publicznej. Krótki odpoczynek w hotelu. Lunch. Wizyta na EXPO 2010 największej w historii Światowej Wystawie prezentującej kulturalny,naukowy i techniczny dorobek 168 państw w  futurystycznych pawilonach tematycznych i narodowych. Hasło przewodnie wystawy: LEPSZE MIASTO, LEPSZE ŻYCIE".Następnie udamy się na spacer po rozświetlonej,  kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wieczorem  czeka nas przedstawienie słynnych cyrkowców szanghajskich.  Nocleg w hotelu.  

  3 Dzień    Po śniadaniu udamy się na spacer po Bundzie - nadbrzeżnej promenadzie, której otoczenie architektoniczne przypomina o żywiołowym rozwoju miasta w XX wieku. Zwiedzimy również Stare Miasto - którego atmosfera przyjemnie kontrastuje z kosmopolitycznym Szanghajem. Pobliski Nefrytowy Ogród  jest przykładem chińskiej sztuki łączącej w zmyślny sposób piękno natury z wyrafinowaniem ludzkiego umysłu.Ogród został założony przez pewnego dostojnika cesarskiego ku czci jego ojca w XVI w. i mimo Rewolucji Kulturalnej przetrwał do dziś skrywając w sobie niezwykłe sadzawki,mostki i skały.Odwiedzimy również Świątynię Nefrytowego Buddy, gdzie będą Państwo mogli podziwiać prawie dwumetrową figurę Buddy wykonaną z kawałka nefrytu birmańskiego .Wieczorem zabierzemy Państwa na rejs statkiem po rzece Huang Pu, podczas którego będzie można podziwiać szanghajską metropolię tonącą w morzu świateł. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.

4 Dzień Po śniadaniu zobaczymy panoramę Szanghaju z 468-metrowej wieży telewizyjnej -Perły Orientu, która wraz z innymi drapaczami chmur - świadczy o powrocie Szanghaju do roli Paryża  Wschodu. Pójdziemy również do Suzhou, słynącego z pięknych ogrodów i z produkcji jedwabiu. Pokażemy Państwu dwa ogrody. Największy w mieście Ogród Pokornego Zarządcy, został założony przez urzędnika cesarskiego, który zrezygnował ze stanowiska. Za najpiękniejszy uważany jest słynny Ogród Mistrza Sieci, którego pierwszy właściciel, emerytowany urzędnik cesarski, był rybakiem z  zamiłowania. Przepłyniemy się łodzią po kanałach przecinających miasto. Lunch i kolacja w lokalnych restauracjach. Nocleg w hotelu.  

5 Dzień  Po śniadaniu -przejazd na lotnisko w Szanghaju na dwie godziny przed planowanym odlotem i przelot do Warszawy.

Czas pożegnać Chiny.   Mamy nadzieje że orientalne zapachy i nowoczesność z nutką tajemnicy w obiektach  szanghijskich sprawi, że Państwo wrócą  tu ponownie i będą wspominać  niezwykłą krainę zwaną Państwem Środka.