Zjednoczone Emiraty Arabskie

Arrow

Dubaj jest stolicą jednego z siedmiu emiratów wchodzących w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W ostatnich latach stał się potęgą gospodarczą oraz centrum światowego biznesu. W rezultacie to gorące miasto, położone między wodami Zatoki Perskiej a pustynią, nabrało wyjątkowego charakteru.
 
Znane jest z niepowtarzalnych budowli, najwyższych wieżowców, najlepszych centrów handlowych i hoteli, najpiękniejszych krajobrazów i najnowocześniejszej architektury.
 
Dubaj jest cały NAJ - pełen różnorodnych barw i orientalnych aromatów, przepychu i tętniącego w nim życia. Elitarny i multikulturowy. Zarówno tajemniczy, jak i ekstrawagancki. Jednym słowem …niezwykły! Dubai łączy tradycję z nowoczesnością sprawiając, że poczujecie się w nim jak w krainie z 1001 nocy XXI wieku.
 
 
 
PROGRAM
 
1 Dzień  Przylot do Dubaju, transfer do hotelu, zakwaterowanie.
 
2 Dzień  Udział w targach
 
3 Dzień  Udział w targach/ program fakyltatywny
 
Wycieczka po Dubaju:
Pierwszą atrakcją jest meczet Jumeirah, przykład nowoczesnej architektury muzułmańskiej. Przejazd do historycznej części miasta i zwiedzanie dzielnicy Bastakiya położonej nad rzekę Dubai Creek. Wizyta w ciekawym Muzeum ulokowaym w zabytkowym Forcie Al Fahidi Fort, gdzie można zapoznać się z historią Dubaju. Na koniec przeprawa wodną taksówką (abra) przez rzekę Dubai Creek i wizyta na słynnych targach arabskich (souq) z przyprawami i złotem. Ilość, doskonała jakość i atrakcyjne ceny wyrobów przyprawiają o zawrót głowy turystów z całego świata. Tu można spróbować własnych sił przy targowaniu.
Rejs łodzią Dhow:
Goście mają okazję podziwiać panoramę Dubaju z tradycyjnej łodzi Dhow, podczas dwugodzinnego rejsu po rzece Creek. Na łodzi serwowana będzie kolacja w formie bufetu
 
4 Dzień Zabawa z delfinami w hotelu Atlantis:
Delfiny w hotelu Atlantis zamieszkują 4 i pół hektarowy obszar, przypominający ich naturalne środowisko. Na terenie basenu dla delfinów znajdują się zatoki, w których goście mogą bawić się w płytkiej wodzie z delfinami i karmić je (90 minut). Po spotkaniu goście otrzymują bezalkoholowe napoje i mogą udać się do centrum edukacji lub do Aquaparku (bezpłatnie). Istnieje również możliwość pływania z delfinami w głębokiej wodzie. W cenie wstęp do Aquaparku i hotelowej plaży oraz lunch
Safari:
Transfer jeepami na pustynię, po drodze naturalna oaza, farmy wielbłądów i piękne widoki. Zawrotna jazda po wydmach z pewnością podniesie poziom adrenaliny! Ciepłe powitanie w tradycyjnym arabskim obozowisku, gdzie można odpocząć po szalonych wyczynach doświadczonych kierowców. Przy rytmach arabskiej muzyki można podziwiać piękny zachód słońca, spróbować fajki wodnej lub pojeździć na wielbłądzie. Wspaniała kolacja – barbecue, złożona ze specjałów kuchni lokalnej oraz pokaz tańca brzucha.
 
 
5 Dzień  Czas wolny  / Aquapark Wild Wadi:
To wymarzone miejsce dla amatorów wodnych wrażeń, stromych zjeżdżalni. Ten dubajski park, słynie z imponującej ilości obiektów wodnych. Adrenalinę gościom Wild Wadi zapewniają 23 zjeżdżalnie, z których jedna, „Jumeirah Sceirah”, mierzy aż 33 metry i zjeżdżający może osiągnąć na niej prędkość do 80 km/h! Można też spróbować swoich sił na desce surfingowej, postrzelać do „przeciwników” z armatki wodnej, zmagać się z półtorametrowymi falami, czy sprawdzić siły na wodnym „torze przeszkód” (najnowszej atrakcji Wild Wadi).     
Pożegnalna kolacja w hotelu
 
  6 Dzień  Powrót do Warszawy.