Republika Południowej Afryki

Arrow
Republika Południowej Afryki "cały świat w jednym kraju" i nie ma w tym wiele przesady. Pełna jest różnorodnych krajobrazów, egzotycznych roślin i zwierząt, owiana legendą złota i diamentów. Możesz tam zobaczyć bezkresne pustynie, afrykańską sawannę, tropikalną roślinność, a także typowo europejskie lasy. Kraj poprzecinany jest wieloma pasmami górskimi przekraczającymi 3000 m. n.p.m., które dostarczają niezapomnianych widoków. Oblany jest z trzech stron dwoma Oceanami - Atlantyckim i Spokojnym, które spotykają się w okolicach przylądka Dobrej Nadziei. Wzdłuż wybrzeża ciągną się piaszczyste plaże poprzeplatane skalnymi urwiskami.

Program

Dzień 1
przyloty do Johannesburga - największego miasta w RPA, powstałego dzięki odkryciu złota, transfer do hotelu, odpoczynek, zwiedzanie Gold Reef City- rekonstrukcja starego miasta poszukiwaczy złota, warta zjechać do kopalni i obejrzeć proces odlewania sztabki złota, wieczorem transfer na występy Zulusów w zrekonstruowanej wiosce. Pokaz ten to okazja do poznania obyczajów i tradycji najliczniejszej murzyńskiej grupy narodowościowej.

Dzień 2
wycieczka do Sun City-bajeczne miejsce z ekskluzywnymi hotelami, z których najbardziej znany to Pałac Zaginionego Miasta tzw. południowo-afrykańskie Las Vegas, po drodze wizyta na miejscowym targowisku z możliwością zakupu pamiątek, wizyta w Lost City ora pobyt w Dolinie Fal-z tropikalnymi ogrodami i przytułkiem dla zwierząt (lwy, gepardy, drapieżne ptaki), z błękitnym jeziorem, wodospadami i strumieniami, zwiedzanie farmy krokodyli.

Dzień 3
wczesny wyjazd do prowincji Mpumalanga- muzeum w Loydenberg, Three Rondawals, przejazd przez drogę panoramiczną - położona w górach Smoczych, oferuje najbardziej spektakularne widoki w RPA. Najciekawsze miejsca to Kanion Rzeki Blyde -trzeci co do wielkości kanion świata, Bourke`s Luck Pothols - unikalne formacje geologiczne, God`s Window - urwisko wysokości około 1000 m. i liczne wodospady.

Dzień 4

przejazd przez pola bananowe do Parku Krügera-jeden z najsłynniejszych rezerwatów, symbol Południowej Afryki, wielkości Izraela. W Parku żyje 147 gatunków ssaków, w tym "wielka piątka": lew,lampart, słoń, bawół, nosorożec. całodzienne foto-safari z przerwą na posiłek w buszu, nocne safari w otwartych pojazdach terenowych.

Dzień 5

przelot do Cape Town- najstarsze miasto RPA leżące u podnóża Góry Stołowej, wieczór na Water Front- miejsce słynnych barów i restauracji , jak np. Planet Hollywood, Hard Rock Caffe, Cantina Tequila.

Dzień 6
wjazd kolejką linową na Górę Stołową, krótka wizyta w Simons Town - plaża pingwinów, przejazd na Przylądek Dobrej Nadziei - miejsce spotkań dwóch oceanów, powrót do Cape Town i wjazd na Górę Sygnałową lub rejs katamaranem (w zależności od warunków pogodowych).

Dzień 7

przejazd do okręgu Stellenbosch - jest to jeden z najstarszych okręgów, trasa prowadzi wśród winnic. Przepiękne krajobrazy, doskonałe południowo-afrykańskie wina zachęcają do odwiedzenia kilku winnic i degustacji produkowanych tam win. Zwiedzanie miasta Kapsztad, wieczór na Water Front.

Dzień 8

wizyta na farmie strusi, wycieczka katamaranem na wyspę Fok, wylot do Warszawy.

      Szczegółowy program z przyjemnością przygotujemy na Państwa życzenie     turystyka@jointex.pl